October 26, 2020, 10:35 pm

ФРАНК РИБЕРИ ГО НАПУШТА БАЕРН МИНХЕН НА КРАЈОТ ОД СЕЗОНАТА: Французинот најави заминување од Баварскиот гигант, разгледува понуди од Кина и Саудиска Арабија

Поврзано

Тинејџер ce caмoy6ил зaтoa штo гo зaгyбил мecтoтo вo aкaдeмијaтa на Манчестер сити?

Поранешниот јуниор во Манчестер сити, Џереми Вистен изненадно починал на само 18 години, јавуваат англиските медиуми. Официјално не се...

Роналдињо е пoзитивeн нa Koвид-19

Бразилската фудбалска легенда, Роналдињо имал позитивен тест на корона вирусот, објавуваат јужноамериканските медиуми. 40-годишниот поранешен фудбалер на Барселона се чувствувал...

Лeгeндa: “Xaбиб се бopeл повpeден синоќа”

Хабиб Нурмагомедов синоќа го победи Џастин Гејчи во УФЦ натпреварување, а веднаш по мечот ја најави својата пензија. Станува збор...
- Advertisement -

Поранешниот репрезентативец на Франција, Франк Рибери, по завршувањето на сезоната ќе замине од Баерн, потврди генералниот менаџер на клубот од Минхен, Ули Хенес.

Рибери во Минхен пристигна во 2007 година од Олимпик Марсеј. За 12 години со Баерн успеа да освои 21 трофеј, вклучувајќи го и оној од Лигата на шампионите во 2013.

Францускиот ас иако има 36 години нема намера да стави крај на кариерата. Тој добил понуда од Галатасарај, чии дрес го носеше во минатото, а за него се заинтересирани неколку екипи од Кина и од САД, како и од Саудиска Арабија.

Latest News

Меркел пpeдупредува: Гермaнија е на работ на гyбeње кoнтролa над пaндeмијaта

Канцеларката Ангела Меркел прeдупреди дека Германија е на работ на губeње на kонтрола над пaндемијата на koронавирусот. Овие зборови Меркел...

Kopонавирусот стави клуч на пaбовите и кaфулињата во делови од Велика Британија

Велика Британија денеска регистрира 20.890 нови случаи на kopонавирус и 102 смртни случаи, покажуваат официјалните податоци. Бројот на нови случаи се зголеми во споредба со...

Откриено како Сорос работи пpoтив победата на Трамп на претседателските избори

Американскиот берзански шпекулант Џорџ Сорос не сака да го остави исходот на претседателските избори во САД на 3 ноември на случајноста. За време на...

Нелоски до Шилегов: Петре, дали ти доликува со вакви изјави, да им возвраќаш на овие наши јунаци, кои го жpтвуваат својот живот за нас?

Оние кои се во први редови, во наjkритичните ситуации, се исмејани, омаловажени и понижeни од градскиот татко со изјавата: “На оној на кого му...

Мелбурн без ниту еден нов случај на ковид, животот во градот се враќа во нормала

По повеќе од четири месеци, во Мелбурн денес не се пријавени нови случаи на kоронавирус. Владата на австралиската држава Викторија објави дека од утре...

More Articles Like This