ФРЧКО ПРИЗНАВА: Имаше робусна странска интервенција, но Заев повторно изгуби!

Поврзано

Ресен е општина со најмногу зaбoлeни од Koвид-19 по глaвa на жител

Ресен изминатиов месец стана град со најмногу Koвид-19 случаи по глава на жител во Македонија. Речиси три месеци немаше ни...

(Фото+Видео) Целото писмо од Боки 13 испратено од зaтвop – Дpжeн сум по секоја цена во пpитвop, додека вистинските кpиминaлци шepифyвaат и кoмaндувaат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Мицкоски во Каменица, Берово и Пехчево, носителите на листи на средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителите на листи денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава...

Фрчковски во своето вчерашно гостување отвори и еден друг многу опасен сегмент кој во суштина ја доведува под прашање и сувереноста на државата.

zaev_verus_vtoropoluvreme

 

Тој освен тоа што отворено заговара странците од амбасади да опредлеуваат кој да биде судија а кој не, Фрчковски јавно признава дека опозицијата не би успеала да дојде до тука да не беше мешањето а странците и нивната задкулисна политика која испорача гласови за опозицијата.

-За среќа имаме релативно робусна меѓународна интервенција овие година и пол, изјави Фрчковски.

Токму таквата поддршка заедно со штетните дејствувања и предлози на Заев беа поразени од граѓаните и беа недоволни.

Тоа беше и јаболко на раздор и остра критика на членовите на СДСМ до раководството на партијата која и со таква поддршка не победи на изборите.

Љупчо Палевски од СДСМ напиша:

-Со бомби, пола свет во поддршка со кеш и цела ЦИА позади да изгубиш избори а притоа да објаснуваш дека си победил е потценување на граѓанството.. И Левица се криви и сите ви се криви, напиша Палевски на Фејсбук до раководството на СДСМ
komentari-fejsbuk

Актуелно

(Фото+Видео) Целото писмо од Боки 13 испратено од зaтвop – Дpжeн сум по секоја цена во пpитвop, додека вистинските кpиминaлци шepифyвaат и кoмaндувaат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во дебатната емисија на телевизија 24. Мицкоски...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Повеќе вести