ФРЧКО СО АУДИТО ОД 50.000 ЕВРА НА ПОСЕТА ВО СЈО: Што бараше во СЈО Фрчковски, главниот виновник за шверцот со цигари и исчезнатиот кокаин од депото на МВР?

  • April 26, 2017
  • Коментари

Камерата на ТВ нова го забележа Љубомир Фрчкоски, еден од главните идеолози на СДСМ, како излегува од просториите на Специјалното јавно обвинителство.

audi_frcko

Засега се уште не е познато дали Фрчкоски бил повикан од страна на специјалните јавни обвинителки, или можеби бил на брифинг со нив.

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубомир Фрчкоски во последно време е актуелен со изјавите дека СДСМ нема намера да се откаже од спроведувањето и поддршката за тиранската платформа, и затоа ќе се обиде да ги одложи локалните избори, но и со острата реторика која ја користи во своите колумни.

Во својата последната колумна Фрчкоски, упатува директни навреди кон претседателот на Македонија Ѓорге Иванов.

Во просториите на СЈО, Фрчковски, инаку главен осомничен за мегаломанскиот шверц со цигари во изминатиот век но и со бројните злоупотреби на позицијата министер за внатрешни работи, пристигна со неговото луксузно „Ауди“ модел „А5 S-line” произведено во 2010 година.
audi_a5

Се работи за автомобил вреден, според цената вo салонот на официјалниот импортер на оваа марка автомобили од преку 50.000 евра. Согласно последните пресметки, платите на професорите при Универзитетот „Кирил и Методиј“ не се ниту приближно доволни за еден професор да си дозволи ваква луксузност.

Претходно «
Следно »