September 29, 2020, 9:40 pm

ФРЧКО СО АУДИТО ОД 50.000 ЕВРА НА ПОСЕТА ВО СЈО: Што бараше во СЈО Фрчковски, главниот виновник за шверцот со цигари и исчезнатиот кокаин од депото на МВР?

Поврзано

Стоилковски: Заев е „aлфа и oмега“ во мега аферата „ШИК Јелак“, јавно призна дека стои зад скандалот

Зоран Заев нарачува гласање за Детален Урбанистички План, Зоран Заев е мотиватор за носење на Детален Урбанистички План, Зоран...

ВМРО-ДПМНЕ: Вечерва Заев докажа дека е cpам за Македонија

Вечерашното гостување на Зоран Заев е срaм за Република Македонија. Срaмота е премиер да не одговори на граѓаните за...

Каде се парите?: Според Finance Think реализирани се само 193 од вкупно 550 милиони евра од трите пакети мерки

Гордана Димитриевска Кочоска, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за сетовите на мерки кои вчера ги претстави владата на...
- Advertisement -

Камерата на ТВ нова го забележа Љубомир Фрчкоски, еден од главните идеолози на СДСМ, како излегува од просториите на Специјалното јавно обвинителство.

audi_frcko

Засега се уште не е познато дали Фрчкоски бил повикан од страна на специјалните јавни обвинителки, или можеби бил на брифинг со нив.

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубомир Фрчкоски во последно време е актуелен со изјавите дека СДСМ нема намера да се откаже од спроведувањето и поддршката за тиранската платформа, и затоа ќе се обиде да ги одложи локалните избори, но и со острата реторика која ја користи во своите колумни.

Во својата последната колумна Фрчкоски, упатува директни навреди кон претседателот на Македонија Ѓорге Иванов.

Во просториите на СЈО, Фрчковски, инаку главен осомничен за мегаломанскиот шверц со цигари во изминатиот век но и со бројните злоупотреби на позицијата министер за внатрешни работи, пристигна со неговото луксузно „Ауди“ модел „А5 S-line” произведено во 2010 година.
audi_a5

Се работи за автомобил вреден, според цената вo салонот на официјалниот импортер на оваа марка автомобили од преку 50.000 евра. Согласно последните пресметки, платите на професорите при Универзитетот „Кирил и Методиј“ не се ниту приближно доволни за еден професор да си дозволи ваква луксузност.

9 КОМЕНТАРИ

Latest News

(Фото) Здравството пред кoлaпс: Главната сестра на Инфekтивна клиника, и уште 2 сестри даваат отkaз

Главната сестра на Инфективна клиника, и уште 2 одделенски сестри даваат откaз во еден акт. Причините ќе оставам да...

Уапасена целата екипа на Малагурски од сред снимање

Првиот ден од снимањето на документарецот "Црна Гора: Поделена земја“ во Подгорица, полицијата во Подгорица ја уапси екипата на Борис Малагурски и ги спроведила...

Германија воведува нови рecтрикции поради рaстот на бројот на зaболени

Германија поради раст на бројот на новозaболени лица со Ковид-19 воведува дополнителни мерки, а канцеларката Ангела Меркел препорача есенските одмори граѓаните да ги поминат...

91 основно и 33 средни училишта одбиeни за настава со физичко присуство

Владата денеска го усвои извештајот на Комисијата за давање согласности за организирање настава со физичко присуство во училиштата за барањата на основачите доставени во...

Балканот-шведска маса: Албанците присвојуваат сè што сакаат – од Обилиќ до Лешница

Албанскиот премиер Еди Рама на Фејсбук ги претстави природните убавини на Македонија - Кањонот Лесница, како дел од Албанија и ја продолжи традицијата на...

More Articles Like This