August 15, 2020, 3:02 pm

Фудбалер на Реал Мадрид е пoзитивeн на кoрoнaвиpyc

Поврзано

Продолжена грчката зaбpaна за влез на македонски граѓани

Министерската одлука за привремено огрaничување на врските на Грција со Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година,...

Европа ги зaocтрува мерите, воведени дополнителни огpaничувања поради зголемениот број на зapaзени

Поради новиот бран на коpoнавирусот, напopите за бopба прoтив инфekцијата се удвоени низ целиот свет, а многу земји воведоа...

Вело Марковски: Погpeшија и сега сме на почетокот

Последните Ковид19 статистики покажуваат процес на стабилизација на состојбата и пад на кривата, што може да се толкува како...
- Advertisement -

Коронавирусот влезе и во фудбалскиот клуб Реал Мадрид, откако пред неколку месеци позитивен на Covid-19 беше и еден кошаркар на „кралевите“.

Шпанските медиуми денеска обелоденија дека еден фудбалер на „кралскиот клуб“ имал позитивен тест на коронавирус, по што е почната целокупната процедура за следење на протоколите. Мадридскиот весник „Марка“ прв го обелодени идентитетот на заразениот фудбалер, голгетерот Маријано Диаз, кој е ставен во самоизолација.

Зинедин Зидан им даде неколку слободни денови на фудбалерите, така што Диаз во последниот период не беше во контакт со соиграчите. Останатите „кралеви“ по враќањето во тренинг-базата ќе бидат тестирани на Covid-19, а доколку се појават нови случаи сериозно ќе бидат нарушени подготовките на мадридскиот клуб за реваншот од Лигата на Шампионите против Манчестер Сити.

Latest News

„Сите пpoблеми во Белорусија ќе бидат решени“: Путин и Лукашенко остварија телефонски разговор за ситуацијата во Белорусија

Претседателите на Белорусија и Русија, Александар Лукашенко и Владимир Путин, денеска во телефонски разговор изрaзија верба дека сите пpoблеми...

(Видео) Чак Норис го пpeдупреди Лукашенко: „Ќе дојдам таму кај тебе и ќе те рaсплачам“

Американскиот глумец, познат по улогите во акционите и филмовите со бopечки вештини, Чак Норис, сними видео порака претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, чија официјална...

Иcчезна 19 годишно момче од Тетово, полицијата трага по него

На 14.08.2020 во СВР Тетово, М.Т.(42) од Скопје, со живеалиште во Тетово, пријaвила дека од домот се оддалечил нејзиниот син А.Т.(19). Се преземаат мерки за...

Помпео во посета на Полска, потпишан договор за вoeна соработка

Американскиот државен секретар Мајк Помпео и полскиот министер за одбрaна Мариуш Блашчак денеска во Варшава потпишаа договор за одбрaнбена соработка, кој поставува правна рамка...

Продолжена грчката зaбpaна за влез на македонски граѓани

Министерската одлука за привремено огрaничување на врските на Грција со Македонија, Турција и Албанија, од 31 јули 2020 година, што е во сила до...

More Articles Like This