Фудбалскиот свет во шok: Познат фудбалер ocoмничен за пeдофилија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Скандалот со фудбалерот на Евертон кој е приведен во петокот поради сомнение за педофилија, доби продолжение.

Откако утринава медиумите од Англија објавија дека фудбалер на Евертон завршил во полициска станица и отворена е официјална истрага за педофилија, веќе неофицијално е познат и неговиот идентитет.

Станува збор за Гилфи Сигурдсон, 31 годишниот фудбалер веќе ги избришал своите профили на социјалните мрежи а истото го направила и неговата сопруга.

Скандалот со фудбалерот на Евертон кој е приведен во петокот поради сомнение за педофилија, доби продолжение.

Откако утринава медиумите од Англија објавија дека фудбалер на Евертон завршил во полициска станица и отворена е официјална истрага за педофилија, веќе неофицијално е познат и неговиот идентитет.

Станува збор за Гилфи Сигурдсон, 31 годишниот фудбалер веќе ги избришал своите профили на социјалните мрежи а истото го направила и неговата сопруга.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This