ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР ЗАВРШИ СО РЕЗУЛТАТ 20:0

  • February 21, 2019
  • Коментари

Фудбалскиот натпревар од италијанската Серија Ц, Група А, помеѓу Кунео и Про Пјаченца, заврши со несекојдневен резултат од 20:0.

На денешниот натпревар што се одигра во Кунео, домаќините остварија висока победа давајќи 20 гола, а гостите не постигнаа ниту еден.

Еден од играчите на Кунео, Хишам Канис, постигна дури шест гола.

Претходно «
Следно »