ФФМ co пopaкa дo фyдбaлepитe: Ниeдeн пopaз нe ce бpoи, виe cтe нaши хepoи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Македонија вчера дебитираше на Европското фудбалско првенство против селекцијата на Австрија.

Натпреварот нашата репрезентација го загуби со 3:1, но позитивно гледаат кон следните два дуели против Украина и Холандија и не ја губат надежта.

Поддршка до македонските рисови пристигнува од секаде, а со јасна порака се огласи и ФФМ која покажа дека гордо стои зад македонската фудбалска репрезентација.

-Ниеден пораз не се брои, Вие сте наши херои, им порача ФФМ на фудбалерите.

Објавата на Фејсбук може да ја погледнете ТУКА.

Latest News

(Видео) За срeќa бaгeрoт се рaсипaл: На грaдeжeн рaбoтник нe му билe исплaтeни плaти па се рeшил да дeмoлиpa згpaдa – штeтaтa е oкoлу...

Незадоволен градежен работник, поради наводна караница околу плата, влегол во багер и урнал поголем дек од фасада на штотуку...

More Articles Like This