April 23, 2021, 12:55 pm

Фajзер чopба, ќебап д-р Несторовиќ, koвид пилешко, пита со антитела: Ресторан ги промени имињата на традиционалните jaдењa

Поврзано

(Фото) Дpoгa фaтeнa нa пpиcтaништe вo Атина oд ДЕА тpeбaлa дa ce пpeвeзe пpeкy Македонија co вoз?

Во товарен брод што од Либан пристигнал на пристаништето Пиерас во Атина, а пријавил дека пренесува индустриски машини за...

Oткpиeнa цpнa дyпкa: Hаучницитe изнeнaдeни oд нejзинaтa близинa дo Сончевиот систем

Астрономерите откриле црна дупка што би можела да постави неколку рекорди - најмала црна дупка досега откриена, и најблиска...

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...
- Advertisement -

Фајзер чорба, ќебап доктор Несторовиќ, ковид пилешко,-се само некои од јадењата на менито на еден белградски ресторан, кој пред енколку дена потполно го промени називот на своите традиционални јадења.

Kako што наведуваат од ресторанот , народот во време на епидемија бара утеха во храната, а и со цел да измамат насмевка на лицето на своите гости, донеле одлука за пренаименување.

 Во понудите имаме и пита со антитела, имунопалачински, Вухан рижото или дезобургер. Како прилог одат и салати: вирусолошка, епидемиолошка и пандемиска.

Но, признаваат од ресторанот, најмногу им се трошел Несторовиќ ќебапот.

Latest News

Kpивичнa пpиjaвa пpoтив инcпeктop пopaди kpивичнo дeлo „пpимaњe пoткyп“

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Р.(51) од Тетово, државен инспектор за животна средина, поради постоење основи на сомнение...

More Articles Like This