December 3, 2020, 12:00 pm

Фpoнтменот на Пyкa Koзметика на CУД затоа што викaл Maкедонија и нoceл мaкeдонско знaмe

Поврзано

Милошоски со вести од Брисел: Кон вeтото на Бугарија се придодаваат уште две земји членки на унијата

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, од дипломатски извори од Брисел дознава дека вечерва на амбасадорскиот ЕУ-состанок во Брисел, Бугарија ги...

Јакимовски: Историјата вели дека кога Бугарите се во тесно ќе си го дадат и задникот, а кога си ти во тесно е тогаш ќе...

Стевчо Јакимовски, Претседателот на Граѓанската опција за Македонија - ГРОМ на својот фејсбук профил реагираше на изјавата дека Македонија била...

Димитриевски: Како долгогодишен и активен социјалдемократ јавно се огрaдувам од велепредавството на Заев

Парафразирањето на Бучковски дека Македонците и Бугарите се еден народ во две држави (ставот на соседот) и повикот до...
- Advertisement -

Жарко Масларковски фронтменот на групата Пука Козметика се соочува со кривична пријава бидејќи наводно го нарушил јавниот ред и мир, но сепак тој тврди дека причината е многу поинаква. Настанот се случил на прославата на шампионската титула на Р.К. Варадар, а тој вели дека причината за оваа кривична пријава е тоа што викал Македонија и со себе носел македонско знаме.

Почитувани, Одложеното судење од 06. Мај, по повод моето викање Македонија и носење на македонско знаме на грб, за време на прославата на шампионската титула на Р.К. Вардар, се случува утре во 09:30 основен кривичен суд. Повторно од вас барам само морална поддршка, иако многумина од вас, се понудија да ја платат казната!!! Очекувам ослободителна пресуда!!! Да живее Македонија!!!!

Latest News

Ќe имa ли cнeг oвaa гoдинa?: УХМР oбjaви кaквa зимa нe oчeкyвa и кaкви ќe бидaт тeмпepaтypитe

Зимата 2020/2021 се очекува да биде со натпросечни темератури и просечно врнежлива, покажуваат хидрометеоролошките следења и прогнози. Како што соопшти...

БГНЕС со жecтokа peakција: Героски измисли „интервју“ на Бучковски со нашата агенција

Кога имате задача да ја претворите омразата во јавна политика, единствената алатка ви е лажење и фалсификување на фактите. Неколку часа откако македонската влада...

„Фајзер“ ќе инвестира во Грција – ќе отвори 600 работни места

На дебатата, во рамките на 31-от Економски самит во Грција, на кој присуствуваше и извршниот директор на „Фајзер“, Алберт Бурлa, беше речено дека овој...

Нудел дpoга низ општина Ѓорче Петров

Вчера (02.12.2020) во 19.00 часот полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје го лишиле од слобода Е.М.(40), кој на...

Иванка Тpaмп сослушувана поради зл оупотреба на средства

Ќерката и советничка на претседателот на САД, Донал Трамп, Иванка, била сослушана под заклетва во рамките на граѓанска парница, која се однесува на злоупотреба...

More Articles Like This