ХАН ГО ,,ОТКАЧИ“ ТАЧИ: Немал време за средба

  • March 21, 2017
  • Коментари

Планираната средба на Еврокомесарот Хан со лидерот на ДПА, Мендух Тачи, е откажана.

132325078-94874

Од ДПА потврдија дека состанокот е откажан по барање на Хан поради неговата набиена агенда.

Во меѓувреме со своја изјава излезе првиот човек на ДПА, изразувајќи поддршка за напорите на ЕУ да помогне во решавањето на политичката криза во Македонија.

Претходно «
Следно »