ХАН И ПОНАТАМУ ПОВИКУВА ОПОЗИЦИЈАТА ДА ГЛАСА ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ: Историска можност е створена со договорот од Преспа, опозицијата да гласа за уставните измени

Поврзано

Милошоски co пpaтeничкo пpaшaњe дo Заев: Дaли личнo ce имaтe cpeтнaтo co Ceдaт Пeкep?

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, му постави пратеничко прашање на премиерот Зоран Заев во врска со средбата со турскиот...

Каракамишева до Царовска: Ако сака и родител 10 нека напише, не прифаќам ништо друго освен мајка на моите деца

Универзитетската професорка тања Каракамишева, на социјалните мрежи остро реагираше на воведувањето на термините родител 1 и родител 2 наместо...

(Фото) Богојески со шokaнтни нaвpeди за Ромите, Демировски најави kpивична пpијава

Петар Богојески, Претседателот на Македонски Концепт, ја шокираше јавноста откако на социјалните мрежи ги навреди Ромите. Богојески, во одговор...
- Advertisement -

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан преку Твитер изрази увререност дека пратениците од сите полтички парии во македонското Собрание ќе ги тргнат настрана партиските интереси и ќе донесат одлука во интерес на земјата и граѓаните.

– Ова се одлучувачки денови за Македонија. Пратениците ќе гласаат за историскиот Преспански договор што ги отвора вратите на земјата за евороатлантската интеграција. Ова е гласање за иднината на земјата и позитивните перспективи за граѓаните.

Јас сум уверен дека пратениците од сите политички партии се свесни за огромната можност и одговорност со која се соочуваат денес. Сега е време да ги стават настрана партиските интереси и да дејствуваат во интерес на земјата и нејзиниот народ!, порачува Јоханес Хан во пресрет на завршната дебата во македонското Собрание и гласањето за потребата од измена на Уставот во согласност со Договорот од Преспа.

 

Latest News

Koнтpoвepзниoт coвeтник нa Заев, Александар Обрадовиќ, e нoвиoт диpeктop нa EЛEM тpejд

Ќерката-форма на ЕСМ, ЕЛЕМ трејд од денеска официјално има нов директор. За прв човек на фирмата специјализира за трговија...

More Articles Like This