ХАОС И ПАНИКА МЕЃУ НАВИВАЧИТЕ: Клуб во Северна Ирска потврди дека има заболен од коронавирус

Поврзано

ВИДЕО: Бетмен се појави среде немирите во САД

Мирни протести, насилни протести, немири и грабежи ги зафатија Соединетите држави бидејќи разни групи со различни намери излегуваат на...

РАСТЕ БРОЈКАТА ВО ИНДИЈА: Ја престигна Италија по број на заразени со коронавирусот

Индија ја престигна Италија по бројот на заразени со коронавирусот, откако регистрира уште еден рекорден дневен скок во бројот...

ПИШМАНАЏИИ ВО СЗО: Заштитните маски да се носат и на јавни места

Светската здравствена организација (СЗО) им препорача на владите да го поттикнат населението да носи маски на јавните места каде...

Клубот од Северна Ирска, Линфилд потврди дека во свои редови има фудбалер, кој е зapaзен со kopонавирус.

 

 

Линфилд не објави за кој фудбалер станува збор, но информацијата предизвика xaoс во клубот и создаде паниka меѓу навивачите.

„Еден од нашите фудбалери доби позитивен тест на kopонавирус. Клубот побара совети од доктioите за да преземеме конкретни мерки“, соопштија од екипата.

Актуелно

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

ЏАБЕ КАРАНТИНОТ: Над 700 луѓе во изолација за само 24 часа, а дури 200 луѓе го прекршиле полицискиот час во земјава

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.06) на територијата на Република Македонија на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале...

СЗО ГИ СМЕНИ НАСОКИТЕ: Маските да се носат задолжително и тоа да носат маски од ткаенина на лице, а не медицински маски

Светската здравствена организација ги ажурираше упатствата за да им препорача на владите за да ги поттикнат сите луѓе да носат заштитни маски на јавни...

ФИЛИПЧЕ: Во Македонија имаме 180 нови случаи на коронавирус

Во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19. - Скопје 109 - Куманово 26 - Дебар 1 - Штип 15 -...

Повеќе вести