September 27, 2020, 11:56 am

Хаоc во 8-ми септември и на Инфективно, од понеделник дополнителен тим доктори и сестри

Поврзано

ВО ЖИВО: Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Најнова информација: Прес конференцијата е поместена за 13.15 часот Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени...

Заев се откажа од Гоце: Можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото, Гоце Делчев не може да не двои

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се...

Тим билдинзите од 1 јануари ќе бидат даночно признаен расход

Во четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата кој Владата треба да го објави денес напладне дел од мерките...
- Advertisement -

Од понеделник десет лекари од државата и од клиниките, кои што имаат соодветна експертиза во областа на интерната медицина, пред се пулмологијата, како и десетина медицински сестри, ќе се приклучат на тимовите на Инфективната клиника и во болницата „8-ми Септември“ – најави на денешната-прес-конференција министерот за здравство Венко Филипче.

Тој посочи дека за уште една недела ќе се одложи нормализирањето на работата во рамки на клиниките.

За уште една недела ќе го одложиме нормализирањето на работата во рамките на клиниките, тоа што планиравме да биде претходно, заради тоа што сега овој кадар е потребен за да биде дополнување на кадарот којшто директно работи со овие пациенти, нагласи министерот за здравство, зборувајќи за пациентите кои се заразени од Ковид-19 и се хоспитализирани во Инфективната клиника и во „8-ми Септември“.

Latest News

ВО ЖИВО: Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Најнова информација: Прес конференцијата е поместена за 13.15 часот Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени...

Заев се откажа од Гоце: Можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото, Гоце Делчев не може да не двои

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се сплотиме околу она што е...

Трамп сподели детали за средбата помеѓу Вучиќ и Хоти – многу се гушкале кога потпишале

Американскиот претседател Доналд Трамп на предизборниот собир во Мидлтаун во Пенсилванија повторно се осврна на договорот помеѓу Белград и Приштина и го оцени како...

Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското седиште.

Автомобил излета кај Врбјани

Синоќа во 22.35 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај с. Врбјани, 52-годишно лице од с.Грешница, управувајќи патничко возило „Цитроен Пикасо“, со скопски регистарски ознаки,...

More Articles Like This