ХАРАДИНАЈ СИ БИРА ГРАДОВИ: Го сакам Косово до Ниш (ВИДЕО)

  • May 13, 2017
  • Коментари

На ова српските власти одговорија дека тој може слободно да дојде во Ниш но дека ќе заврши во затвор.

Ramus-620x350

Поранешниот лидер на УЧК, Рамуш Харадинај по ослободувањето од судот од Франција не престанува со провокациите.Тој во интервју за косовската „Rokum“ телевизија рече дека ако стане премиер а Србија за тоа време не го избрише Косово од својот Устав тој ќе уфрли третина од територијата на Србија сосе градот Ниш.

-Ако ЕУ и САД не одработат својата работа не ни преостанува ништо туку да воведеме реципроцитет.Додека тие го држат Косово во својот устав ред е нас да третина од нивната територија да вметнеме во наша-рече Харадинај.

На тоа српските власти одговорија дека тој може слободно да дојде во Ниш но дека ќе заврши во затвор.

Погледнете ги заканите на Харадинај

Претходно «
Следно »