ХАРИС ЏИНОВИЌ ГРАДИ ВИЛА ОД 1 000 КВАДРАТИ: Еве што ќе има во нeговиот нов дом!

  • February 12, 2019

Пејачот Харис Џиновиќ и неговата сопруга, креаторката Мелина Џиновиќ следната година ќе ја дочекат во нов дим на Сењак.

Нивната вила ќе биде околу 1000 квадрати, а ќе биде уреден по светски терк.

Новиот дом ќе има базен во долното ниво во чија близина ќе има вински подрум каде ќе има разни вина, а во вилата ќе има и посебен дел за студио каде што Џиновиќ ќе работи на неговите нови песни.

Голема дневна соба, неколу соби, ходници, детски соби уредни по желба на децата на пејачот.

Според пишувањата на одредени медиуми се шпекулира дека вилата чини околу 2 милиони долари, а мебелот ќе биде увезен од странство.

Претходно «
Следно »