ХЕЛИКОПТЕРОТ НА КОБИ СЕ УРНАЛ НА НЕПРИСТАПЕН ТЕРЕН: Ќе бидат потребни денови да се извлeчат телата од местото на нeсреќата

  • January 27, 2020
  • Коментари

Властите во округот Лос Анџелес соопштија дека може да потрае неколку дена за да се извлечат телата од местото на несреќата, бидејќи хеликоптерот се урнал во непристапен и опасен терен.

 

 

Во страшната несреќа синоќа загина НБА-легендата Коби Брајант заедно со својата 13-годишна ќерка Џијана Марија и уште седуммина во хеликоптерот што се урна во Калифорнија. Идентитетот на сите загинати во несреќата не е соопштен.

Дарил Озби, началник на противпожарната единица во округот Лос Анџелес, изјави дека местото на несреќата е тешко за пристап и дека пожарникарите морале да се искачуваат до местото на несреќата. Медиумите пишуваат дека не е познато колку патници било одобрено да се превезуваат во хеликоптерот и дека засега не е познато дали тој бил преоптоварен./Makfax

Претходно «
Следно »