ХИЛАРИ ГО НАЈАВИ ПОРАЗОТ: „Што и да се случи вечерва, ви благодарам“ напиша Клинтон на својот Инстаграм профил!

  • November 9, 2016
  • Коментари

Хилари Клинтон најави дека е пред пораз на изборите за претседател на САД

hilari_poraz

Демократскиот кандидат на својот Инстаграм профил им се заблагодари на поддржувачите и на волонтерите кои ја поддржувале во целата кампања, откако нејзините шанси за победи пропаднаа вечерва.

„Овој тим има толку многу на што да се гордее“, напиша на нејзиниот официјален профил. „Што и да се случи вечерва, ви благодарам многу“.

This team has so much to be proud of. Whatever happens tonight, thank you for everything.

A photo posted by Hillary Clinton (@hillaryclinton) on

Објавата доби низа реакции, повеќето потценувачки.

Пораката беше објавена во моментот кога и официјално беше објавено дека шансите за победа на Трамп се драстично зголемени. Хилари Клинтон беше во предност на анкетите, но како што се одвива избирачкиот ден, предвидувањата набрзо се сменија во корист на Доналд Трамп.

Претходно «
Следно »