December 8, 2021, 4:41 am

ХИСТЕРИЈА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Предуредување за наводен нов парацетамол пуштен во продажба во Македонија, во кој се наоѓа смртоносен вирус!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Вечерва на социјалните мрежи се појави предупредување за наводен нов парацетамол кој е пуштен во употреба, а во кој се наоѓа смртоносен вирус и е поставена слика од истиот.

 

 

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]„ИТНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ!
Бидете внимателни да не го земате парацетамол кој доаѓа со P/500.Тоа е нов,многу бел и сјаен парацетамол, лекарите советуваат дека содржи “Machupo” вирус, кој се смета за еден од најопасните вируси во светот, со висока смртносна стапка.Ве молиме да ја споделите оваа порака со сите луѓе на вашата листа на контакти како и со семејството и да спасите живот“ – стои на фејсбук.

 

[/kopa_block_quote]Во разговор за порталот „Скопје24мк“ фармацевтот, Билјана Николова, вели дека шансата за пуштање во употреба на ваков вирус во фома на лек е многу мала, речиси невозможна, бидејќи сите лекови се подложни испитувања и на голем број на контроли за квалитет и одобрени од Комисијата за лекови и Агенцијата за лекови на Р.М.

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This