September 21, 2020, 4:26 pm

ХИТ ОГЛАС: Снаа продава свекрва

Поврзано

Дачиќ со реакција на барањето на Македонија до Вселенскиот патријарх

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, по повод барањето на претседателот на Македонија до Вселенскиот патријарх...

Двe дoживoтни зaтвopcки kaзни за нaпaдoт во Бургас вpз изpaeлcкитe тypиcти

Специјалниот суд во Бугарија им изрече доживотна казна затвор на двајцата мажи за кои во судска постапка се докажа...

ЕУ го носи ѓyбpeто на Балканот: Белата техника ќе мора да има уред за помината километража

Хрватската европратеничка Билјана Борзан најавува вистинска револуција во заштита на правата на потрошувачите на Балканот.Борзан е таа која докажа...
- Advertisement -

На еден форум неодамна се појави оглас кој стана хит во регионот. Неименувано женско лице, кое од разбирливи прилини не го открива својот идентитет, објавува дека подарува, ни помалку ни повеќе туку – свекрва.

На еден форум неодамна се појави оглас кој стана хит во регионот. Неименувано женско лице, кое од разбирливи прилини не го открива својот идентитет, објавува дека подарува, ни помалку ни повеќе туку – свекрва.

Духовитата снаа свекрвата ја опиша како автомобил, а еве кои се нејзините карактеристики.

Оглас: Подарувам свекрва

Модел: Свекрва

Состојба: Зачувана, тропка како нова

Боја: Светла окер

Година на производство: 1948.

Поминати километри: Два брака (првиот од 15, другиот 18 години).

Мотор: Месојад (двотактен)

Тежина: 75.

Гаражирана: Да

Опис:

Свекрвата е како нова, во фабричка состојба, сто отсто технички исправна, без рѓа. Пред две години направена генералка во овластениот сервис КБЦ Ребро. Внатрешноста кожна, сите оригинални делови, вреди да се погледне. Само за сериозни. Не одговарам на пораки, само на повици.

Со оглед на тоа дека во огласот се споменвуа Клиничко – болничкиот центар Ребро очигледно е дека снаата и свекрвата се од Загреб, а зошто е направен огласот тие си знаат.

Latest News

Носењето очила го намалува pизиkoт од пренесување на коpонавирусот

Носењето очила за гледање секој ден, може да го намали pизикот од зapaза со новиот кopона виpyс, покажува најново...

Бидејќи Македонија е на црвената листа на Норвека, ЕХФ го одложи мечот меѓу Вардар и Елверум

Ракометарите на Вардар в четврток нема да го одиграат мечот од второто коло од Лигата на шампионите (ЛШ) прoтив Елверум, откако Европската ракометна федерација...

Датумот никој не го споменува, и ЕУ е свесна дека со Заев нема реформи

Ако датумот за почеток на преговори за членство во ЕУ беше најавуван на секое 2-3 месеци сега има молк по тоа прашање, речиси и...

ВМРО-ДПМНЕ е најбројна пратеничка група во Собранието на Македонија

ВМРО-ДПМНЕ е пратеничка група со најголем број на членови во македонското собрание. СДСМ се избори за мнозинство од како на изборите настапи заедно со...

Виленското ракче: Постои само во Македонија и никаде во светот

Од суштинско значење е богатиот животински и растителен свет во нашата земја. На толку мал простор имаме многу природни реткости, што скоро и да...

More Articles Like This