December 8, 2021, 11:28 pm

Холандија го удвои водството

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Џорџињо Вајналдум во 50. минута носи водство од 2-0 за Холандија во натпреварот против Македонија во 3. коло од Ц групата на Европското првенство, пренесува Екипа.мк

Стрелецот на првиот гол Мемфис Депај одлично му асистираше на Вајналдум кој немаше никаков проблем од непосредна близина да го матира Столе Димитриевски.

Latest News

Маричиќ: „Дивo Насеље“, „Moнструм“, „Алфа“ и „Малиот Алмир“ се предметите за кои се договорија Заeв и Гаши

„Диво Насеље“, „Монструм“, „Алфа“ (за убиството на полицаец од единицата „Алфа“ кај ПМФ во Скопје) и „Малиот Алмир“ се...

More Articles Like This