August 14, 2020, 3:00 am

ХОРОСКОП: Водолиите полни со енергија, неочекуван пресврт за рибите

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Очекувајте поддршка од соработниците кои се со вас. Работното поле ви се врти на позитивен начин.

Љубов: Ако сте слободни, денот е поволен за нови љубовни познанства.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

БИК

Работа: Подготвени сте да работите прекувремено и да се докажувате уште повеќе за еден ден да остварите унапредување.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која ја познавате преку работа, може да има компликации.

Здравје: Водете сметка околу имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте да дозволите било кој да влијае на вашите одлуки кои би требало да бидат самостојни.

Љубов: Можно е да посакувате нова љубов и да ви е потребно повторно да се чувствувате сакани.

Здравје: Чувствително грло.

РАК

Работа: Не ви е претерано поволен ден и не сте подготвени да повлечете некои потези кои ви делуваат неминовно.

Љубов: Очекувајте добар однос со партнерот. Имате чувство дека совршено се сложувате.

Здравје: Ве мачи вртоглавица.

ЛАВ

Работа: Поволен е денот за занимавање со приватна работа. Доколку планирате нови вложувања, ќе ви се исплатат.

Љубов: Очекувајте интересен развој на случувањата со саканата личност. Вашиот однос се менува.

Здравје: Слаба циpкулација во пределот на нозете.

ДЕВИЦА

Работа: Новите случувања на ова поле би можеле да ве покренат во позитивен правец. Очекувајте шанса да напредувате.

Љубов: Ве очекува интересно познанство преку пријател или на некое јавно место.

Здравје: Сосема добро.

ВАГА

Работа: Потрудете се сеpиозно да се посветите на своите обврски за да избeгнете кpитики од надредените и несогласувања со нив.

Љубов: Крај саканата личност владее тeнзија и постои некоја несигурност во вашиот однос.

Здравје: Пpоблеми со бубрезите.

ШКОРПИЈА

Работа: Сте решиле да се посветите на својата работа и да решите некои важни работи кои чекале долго време.

Љубов: Можно е познанство кое ви е важно што и натаму не преминало во врска. Но работите на тоа работите да се променат.

Здравје: Проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доколку бидете напнати, можете лесно да направите нови несогласувања и отежнувања во комуникацијата со соработниците.

Љубов: Спонтано ќе успеете да остварите познанство со личноста која во вас ќе разбуди чувства.

Здравје: Пад на иминутетот.

ЈАРЕЦ

Работа: Нови информации ви доаѓаат и подготвени сте во практична смисла да се посветите на своите работни обврски.

Љубов: Можно е да ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

Работа: Вам ви е овој ден многу поволен и може да очекувате позитивни пресврти и решавање на проблемите.

Љубов: Доаѓате до интересно познанство кое многу скоро би можело да ве одведе до нова врска.

Здравје: Полни сте со енергија.

РИБИ

Работа: До крајот на денот ќе имате пресврти кои не ги очекувате, но на крајот се ќе заврши многу добро за вас.

Љубов: Ви се враќа љубов од минатото, иако можеби за такво нешто не сте подготвени.

Здравје: Несоница.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This