September 26, 2020, 3:47 pm

Хороскоп за 2020

Поврзано

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...

Дневен xopockoп 24.09.2020

Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации...

Печуански хороскоп: Е oвa e нeштo кoe ja кpиe виcтинaтa зa ceкoj чoвeк

Печуанскиот хороскоп, како и други астролошки системи, има дванаесет знаци. 365-дневната година во овие хороскопи беше поделена на 18...
- Advertisement -

ОВЕН
Не плашете се да направите чеко наназад иако вие сте водачот а другите се потпираат на вас. Сега би можеле да им оставите на другите да го преземат водството, а вие малку да се одморите. Така ќе можете да учите и растете и да погледнете од поинаква перспектива.

БИК
Пронајдете заеднички јазик. Иако е супер да знаете што сакате и да ја преземете контролата врз сопствената судбина, не смеете да заборавите на важноста на компромисот. Често кога некој не се согласува со вас се борите за себе и да ги убедите другите во вашето гледиште. Олабавете, секогаш постои средина.

БЛИЗНАЦИ
Пронајдете извор на стабилност. Секој ден е приказна за себе, особено за вас. Лесно се ви досадува, а располоението често ви се менува. Вие сте прилагодливи, но тоа не значи дека не треба да си пронајдете извор на стабилност во животот. И уживајте малку повеќе.

РАК
Сите емоции се добри. ОК? Ова мора да го сфатите, бидејќи своите емоции ги проживувате многу тешко затоа што ги сфаќате премногу сериозно. За вас ако е лошо тогаш е супер-лошо, ако е добро тогаш е супер-добро. Баланс, се е во ред, светот нема да пропадне.

ЛАВ
Обидете се, ако е тоа некако можно, така одоколу да прифатите дека не е воможно на сите да им се допаѓате. Да, знаеме дека сакате аплаузи, ама понекогаш аплаузи нема. Ништо страшно – секогаш можете да си аплаудирате самите себеси, нели?

ДЕВИЦА
Олабавете со очекувањата од себе и од другите. Поради ситните детали станувате слепи за широката слика на животот. Ако вие работите напорно не значи дека и другите го сакаат истото. Затоа, не се разочарувајте, не с сите скроени по иста мерка.

ВАГА
Најдете ја хармонијата. Точно, ова се такви времиња, нештата секогаш можат да тргнат на лошо, ама не мора да значи дека ќе биде така. Вие најдете си сигурно прибежиште од каде ќе се полните со енергија. Но не заборавете дека и вие треба да пружите добра енергија.

СКОРПИЈА
Ќе научите и еднаш да се прилагодувате? (Не.) Океј, барем обидете се да бидете малку пофлексибилни годинава. Знаеме дека сте упорни, ама ако не сте флексибилни попусто ќе потрошите енергија (особено ако наидете на друг тврд камен, некоја друга Скорпија).

СТРЕЛЕЦ
Имајте трпение. За добрите работи треба време. Кога ќе випадне на ум следната одлична идеја, не брзајте, прво размислете,обидете се да испланирате, вдишете длабоко – па потоа се останато.

ЈАРЕЦ
Бидете благодарни на она што го имате. Иако веројатно уште од денес сте почнале да работите, олабавете малку. Човек од време на време треба да застане и да размисли то направил и каде треба да оди.

ВОДОЛИЈА
Сакате да го минувате времето со пријателите и саканите, а често сте им голема поддршка. Годинава обидете се да си бидете пријател и себеси. Работете малку и за своја сметка.

РИБИ
Стварноста знае да биде зна никаде. Но затоа вие си имате фантазија. Годинава искористете го вашиот уметнички и романтичен сензибилитет и почнете да се занимавате со некаква уметност. Ако ништо друго, за своја душа.

Latest News

Вака се намалува администрацијата: За три години за 300 проценти е зголемена бројката на партиски привремени вработувања

Јавна тајна е дека најголемиот дел од ветувањата на власта се однесуваат на вработувања во администрацијата, па последните податоци...

Кapантин во три градови во Црна Гора

Од понеделник 28 септември, до 12 октомври, поради порастот на случаите со кopoна вируc во Никшиќ, Беране и Андриевиќи, три црногорски градови, на граѓаните...

Пpонајдена црната кутија од пaднaтиот авион во Украина

По падот на вoeн авион во Украина со десетици зaгинaти, пронајдена е црната кутија. Вoeни експерти го истражуваат и местото на нeсреќата за да...

Утре е тежок празник и строг пост

Утре е празникот на Воздвижение на чесниот kрст, во народот познат како Крстовден, кој се празнува во чест на наоѓањето на крстот врз кој...

СЗО изнece нajцpнo кopoнa-пpeдвидyвaњe дoceгa: Ќе имa 2 милиoни жpтви

Мерките за сузбивање на пандемијата мора да се усогласат во целиот свет. Бројот на починати од коронавирус во светот би можел да достигне два милиони...

More Articles Like This