Хрватска не мирува земјата – нов земјотрес кај Петриња

Поврзано

Kpeaтивнo: Bo кoнтejнep co бaнaни пpoнajдeни 100 килoгpaми kokaин нa aтинcкoтo пpиcтaништe

На атинското пристаниште Пиреас, во внатрешноста на контејнер полн со банани биле откриени и запленети 100 килограми кокаин, распределен...

Ситуацијата е многу cepиозна, C3O е против KoBид-пacошите

Директорот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Србија, Маријан Ивануша изјави денеска дека епидемиолошката состојба во Србија...

Шok cнимки нajдeни вo тeлeфoн: Фoтoгpaфиитe oд cakaтeњe нa иcчeзнaтитe e нoв дokaз пpoтив eкипaтa нa “Heвoљa”

До клучни докази против криминалната група на Вељко Беливук, Марко Миљковиќ и Дарко Елеза, покрај останатите материјални траги, полицијата...
- Advertisement -

Вечерва во 21.36 часот уште еден земјотрес ја потресе Петриња во Хрватска.

Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар потресот бил со јачина од 3,3 степени според Рихтер.

Епицентарот е на 14 киломтери југозападно од Сисак, на длабочина од пет километри.

Според Индекс, луѓето во Петриња, Глина и Сисак јавуваат дека го почувствувале тресењето и дека повторно се слушала бучава.

Latest News

САД не го сакаат Фрчкоски за амбасадор

Љубомир Данаилов Фрчкоски, за кого неодамна беше објавено дека ќе биде новиот македонски амбасадор во Вашингтон, од Соединетите Американски...

More Articles Like This