September 25, 2020, 6:04 pm

ХРВАТСКИОТ ПРАТЕНИК ИВАН ПЕРНАР ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Заедно со Македонскиот народ во борба за зачувување на името и идентитетот!

Поврзано

(Видео)Teнзичнo во Кавадарци, пoлициjaтa ги cпречува лозарите да излезат на пooтест пред општината

Кавадарци и околните села се под вистинска полициска окупација, откако лозарите најавија масовни протести пред зградата на општина Кавадарци...

Се затвopа фабриката „Гришко“ единствената фабрика за балетски чевли во Македонија

Се затвoра фабриката „Гришко Македонија“, која беше отворена во 2012 година во селото Слeчпе, Демир Хисар, и која се...

Од понеделник почнува исплата на септемвриските пензии

Oд понеделник 28.09.2020 година, почнува етапната исплата на септемвриските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите...
- Advertisement -

Хрватскиот конзервативец, пратеникот Иван Пернар кој важи за еден од најпопуларните политичари во својата земја попладнево пристигна во Македонија на покана на неговиот домаќин Александар Трајановски, инаку советник во градот Скопје

 

Иван Пернар, кој важи за еден од најпопуларните хрватски пратеници, попладнево пристигна во Македонија. Пернар важи за голем борец за социјалните права на неговите сограѓани, правото на слобода на говор, економски слободи но и правото за самоопределување.

Во Македонија, Пернар ќе одржи трибина, а ќе биде гостин и во неколку ТВ и интернет телевизии.

Ексклузивното интервју со Иван Пернар ќе можете да го погледнете на Инфомакс.мк.

Latest News

(Видео)Teнзичнo во Кавадарци, пoлициjaтa ги cпречува лозарите да излезат на пooтест пред општината

Кавадарци и околните села се под вистинска полициска окупација, откако лозарите најавија масовни протести пред зградата на општина Кавадарци...

(Видео) Се cyдрија три возила: Тешkа сообрaќајка кај Злokyќани

За среќа, според информациите, нема тешко повpeдени, но причинета е голема материјална штeта. Од она што можеше да се забележи на лице место, во...

(Видео) Ckaндал во Аргентина: Пратеник водел љубов за време на вирутелната седница

Пратеник од Аргентина бил cycпендиран откако камерите забележале како води љубов со својата партнерка, за време на вирутелната седница. За време на специјалната седница на...

Се затвopа фабриката „Гришко“ единствената фабрика за балетски чевли во Македонија

Се затвoра фабриката „Гришко Македонија“, која беше отворена во 2012 година во селото Слeчпе, Демир Хисар, и која се занимава со производство на балетски...

Од понеделник почнува исплата на септемвриските пензии

Oд понеделник 28.09.2020 година, почнува етапната исплата на септемвриските пензии. Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите ќе бидат исплатени предвреме и...

More Articles Like This