ХРВАТСКИТЕ ПРАТЕНИЦИ ОД „ЖИВ ЅИД“ ПРОТИВ ЧЛЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО: Пратениците од „Жив Ѕид“ на Иван Пернар гласаа против пристапниот протокол за Македонија во НАТО!

Поврзано

- Advertisement -

Пратениците на политичкото движење „Жив Ѕид“ од Хрватска, чиј лидер е пратеникот Иван Пернар денес гласаа против пристапниот протокол на Македонија во НАТО, со објаснување дека одлукта за менување на уставното име и приклучување во НАТО алијансата е спротивна на одлуката на Македонските граѓани

 

Од „Жив Ѕид“ додаваат дека недемократскиот начин на кој е протуркана ратификацијата на договорот од Преспа е дополнителна причина.

На седницата не беше присутен пратеникот и лидер на „Жив Ѕид“ Иван Пернар, кој за „Инфомакс“ додаде дека и тој ќе гласал против и кога би бил присутен.

Пернар беше силен поддржувач на бојкотот за време на референдумот, кога беше и гостин во студиото на „Инфомакс“.

Прва сезона, прва емисија „Без Цензура“ со Иван Пернар

Прва сезона, прва емисија „Без Цензура“ со Иван Пернар @Ivan Pernar Ivan Pernar

Posted by infomax.mk on Tuesday, September 25, 2018

 

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This