ХУНТАТА СО ЗАКАНИ ДО НАРОДОТ: Стотина специјалци, уште толку униформирана полиција, водени топови и запирање возила на патарини!

Поврзано

Пред 69 години на Голи Оток пoчинa Панко Брашнаров – Првиот претседател на Заседанието на АСНОМ

На денешен ден во 1951 година на Голи Оток, во таканаречената „болница на работилиштето – мермер“, умрел Панко Брашнаров,...

Новата нормалност, нajлоши на Балканот и 2,5 пати пoлoши од светскиот просек по cmpтнос од Koвид 19

Статистиката на „worldmeters.info“ покажува дека Македонија споредено со земјите од регионот има најлоши бројки во однос на заразени и...

Туризмот во Македонија пoлoш од било кога – Само 838 туристи, 99,2 отсто помалку од лани

Во мај годинава земјава ја посетиле 838 туристи што е 99,2 отсто помалку во однос на истиот месец лани....
- Advertisement -

Со класични методи на заплашување и тортура, својствени на владеачка хунта денес СДС преку партизираното МВР се обиде да ги заплаши и спречи граѓаните да не излезат на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ на кои се бараше слобода за притворените патриоти и родољуби

 

Со водени топови, специјалци под полна борбена опрема, стотици униформирани полицајци и десетици обележани и необележани возила хунтата на власт се обиде да ги одврати граѓаните од масовните протести против предавствата кои ги прави владата на Заев и политичките апсења на патриоти кои СДС ги жигоса како терористи.

 

Освен големото присуство на полиција во центарот на градот, партиските поттрчковци во МВР запирале и приватни возила на наплатните рампи кои доаѓале на протестот во Скопје, им ги запишувале регистрациите, предупредувајќи ги дека „не им е добра идеја“ да одат во Скопје на протести.

И покрај заплашувањата и уцените, на протестите денес имаше повеќе од 15.000 присутни.

13 КОМЕНТАРИ

Latest News

Пред 69 години на Голи Оток пoчинa Панко Брашнаров – Првиот претседател на Заседанието на АСНОМ

На денешен ден во 1951 година на Голи Оток, во таканаречената „болница на работилиштето – мермер“, умрел Панко Брашнаров,...

Цените pипнaa – Од утре бензините и дизелот со нова повисока цена

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,53%, во однос на малопродажните цени на нафтените...

Новата нормалност, нajлоши на Балканот и 2,5 пати пoлoши од светскиот просек по cmpтнос од Koвид 19

Статистиката на „worldmeters.info“ покажува дека Македонија споредено со земјите од регионот има најлоши бројки во однос на заразени и починати. Според податоците за заразени на...

Туризмот во Македонија пoлoш од било кога – Само 838 туристи, 99,2 отсто помалку од лани

Во мај годинава земјава ја посетиле 838 туристи што е 99,2 отсто помалку во однос на истиот месец лани. Како што соопшти Државниот завод...

(Фото) Си оди младината.. – Иceлувaњeто од Македонија стана секојдневие, особено во последните три години..

Еден од најголемиот проблем во земјава со години е иселувањето на народот, особено во изминатите три години, а за сето тоа говорат и податоците...

More Articles Like This