January 18, 2021, 8:13 am

ХOPOP: Вработена во австралиска Зоолошка градина нaпaднaтa од два лава

Поврзано

Жестоки реакции за апсењето на Навални – Руското МНР: Во Русија за тоа одлучува судот, не политиката

По пристигнувањето на аеродромот Шереметјево, Алексеј Навални беше уапсен и упатен во затвор поради непочитување на одлуките на судот...

Вашингтон врие од оружје и вооружени луѓе пред инаогурацијата

Американската полиција соопшти дека уапсила маж од Вирџинија во Вашингтон во чие возило било пронајдено оружје и стотици парчиња...

„Хаос“ во Ирска е благ збор – илјадници нови случаи на ковид-19 дневно во болниците

Ирска се соочува со потенцијално најдолгата блокада од почетокот на пандемијата на коронавирусите, бидејќи здравствениот систем се бори да...
- Advertisement -

Во Зоолошка градина во Австралија, два лава нападнале жена која го чистела затворениот простор, нанесувајќи и сериозни гребаници на главата и вратот.

Вработената во зоолошката градина Шолхавен, во близина на Сиднеј, по нападот, веднаш била пренесена во болница.

Лекарите соопштија дека жената првично била во критична состојба, но успеале да ја стабилизираат нејзината состојба.

Од јавниот телевизиски оператор АБЦ истакнаа дека истата Зоолошка градина некогаш била сцена на напад на диво животно врз посетител. Во 2014 година, еден вработен бил влечен во езерото од скоро четириметарски крокодил пред околу 60 посетители.

Крокодилот само полесно го повреди човекот, а денешниот инцидент го истражува полицијата.

Поради пандемијата на новиот коронавирс, од 25 март Зоолошката градина е забранета за посетители.

Latest News

Хрватска не мирува земјата – нов земјотрес кај Петриња

Вечерва во 21.36 часот уште еден земјотрес ја потресе Петриња во Хрватска. Според Европскиот медитерански сеизмолошки центар потресот бил со...

More Articles Like This