ХOPOP: Вработена во австралиска Зоолошка градина нaпaднaтa од два лава

Поврзано

(Видео)Macoвни пpoтecти во Ерусалим, paзнишaнa пpeмиерската фотеља на Бенџамин Нетанјаху

Снимки на кои се гледа како полицајци влечат демонстранти од пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предизвикаа дополнителен...

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија...
- Advertisement -

Во Зоолошка градина во Австралија, два лава нападнале жена која го чистела затворениот простор, нанесувајќи и сериозни гребаници на главата и вратот.

Вработената во зоолошката градина Шолхавен, во близина на Сиднеј, по нападот, веднаш била пренесена во болница.

Лекарите соопштија дека жената првично била во критична состојба, но успеале да ја стабилизираат нејзината состојба.

Од јавниот телевизиски оператор АБЦ истакнаа дека истата Зоолошка градина некогаш била сцена на напад на диво животно врз посетител. Во 2014 година, еден вработен бил влечен во езерото од скоро четириметарски крокодил пред околу 60 посетители.

Крокодилот само полесно го повреди човекот, а денешниот инцидент го истражува полицијата.

Поради пандемијата на новиот коронавирс, од 25 март Зоолошката градина е забранета за посетители.

Latest News

Пoплавени улици во Скопје, отворени шахти, оштeтени возила

Поплавени улици, отворени шахти, оштетени возила, метеж и нервоза од граѓаните, но и од возачите. Ова е сликата од...

Oд утре се враќаат гopeштините: 40 степени во сенка

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава...

ШИЛЕГОВ ЗА АПАСИЕВ: МАКЕДОНСКИОТ ШЕШЕЉ ИМА КОСА И БРАДА

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигнаа и...

Тома Фила открива: Ќерката на Милошевиќ бараше од татко и да да се caмоубиe кога дошле да го aпcат

Еден од најпознатите адвокати со македонско потекло, Тома Фила проговори досега непознати детали за апсењето на поранешниот претседател на Србија. Слободан Милошевиќ. Клучна улога...

Дали треба да се врати задолжителниот вoeн рок во Македонија?

Дали на Македонија и е потребно враќање на задолжителниот воен рок, експерти коментираат дека тоа прашање зависи од повеќе фактори, вклучително и од одлуката...

More Articles Like This