January 28, 2021, 2:45 am

Хopop вo Петриња: Maж извpши caмoy6иcтвo akтивиpajќи 6oм6a..

Поврзано

Поради кaнцерогeни состојки повлечен од продажба сусам и производи од сусам од продавниците во Хрватска

Хрватска и другите европски земји се поплавени со месеци со контаминиран сусам увезен од Индија, кој содржи канцероген пестицид...

Македонија повторно заобиколена: Турција ќе инвестира во рудникот за јаглен во Црна Гoра

Турската компанија „Анкара Кјумур“ е заинтересирана да инвестира во рудникот за јаглен Беране. Претставникот на таа компанија, Хамди Гоксу, на...

Ладен туш од САД: Србија да одговори на притиcoците во врска со Косово

Иако бројни аналитичари предвидоа дека нашиот регион нема да биде високо на приоритетната скала за новиот американски претседател Josephозеф...
- Advertisement -

56-годишен маж извршил самоубиство во областа Петриња активирајќи експлозивна направа, потврди полицијата на Сисак-Мославина.

Трагедијата се случила вчера во раните утрински часови, кога маж активирал експлозивна направа на поле во близина на неговата семејна куќа.

„Веднаш по пријавата за експлозијата, тим за истрага на полицијата во Сисак-Мославина излезе на лице место за да ги утврди сите околности на овој настан“, изјави за Хина портпаролот на полицискиот оддел Сисак-Мославина, Дарио Кажмаршик.

Latest News

Тасевски: Според големата Финска Реформаторка родот е флуиден, легнуваш како машко, се будиш како девојче

Актерт Сашо Тасевски реагираше на контроверзните реформи во образованието кои власта планира да ги спроведе во најкраток можен рок. „Наскоро...

More Articles Like This