November 28, 2021, 7:39 pm

ХOPOP: Кичeвчaнeц гo y6ил свojoт тaткo co нoж

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во полициската станица во Кичево синоќа бил приведен 30-годишен жител на овој град, со иницијали М.М, поради сомнение дека со остар предмет му нанел повреди на неговиот татко Н.М.(50), по што тој починал.

На местото на злосторството извршен бил увид од јавен обвинител и екипа од полициската станица Кичево.

Од МВР информираат дека работи на целосно расчистување на случајот.

Latest News

Ристо Никовски: Кој и зошто го пушти Заев низ вода?

На крајот од долгиот и темен македонски тунел се појави мало светло – Заев ја напушта политичката сцена! Тој...

More Articles Like This