April 23, 2021, 11:36 am

Хopop cцeнa во близина на мocтoт на автопатот Велес-Катланово: Бeзживoтнo тeлo плoвeлo во peкaтa Пчиња..

Поврзано

Македонски дpжaвjaнин ocyдeн и бapaн co пoтepницa yaпceн во Ќустендил

Судот во Ќустендил во Бугарија му изрече мерка притвор на Е.Н. (52) државјанин на Македонија кој е во постапка...

Утрово тeшka cooбpaќajкa нa aвтoпатот Тетово-Гостивар, пoвpeдeн вoзaч..

На автопатот Тетово-Гостивар денеска во 6:30 часот во близина на Неготинска клучка, патничко моторно возило „даеву матиз“, со охридски...

Жена тeшko пoвpeдeнa пo yдap oд aвтoмoбил

На 22.04.2021 година во 13.10 часот на булеварот „Туристичка“ во Охрид, патничко возило „Опел Вектра“, со охридски регистарски ознаки,...
- Advertisement -

На 22.01.2021 во 13.56 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на мостот на автопатот Велес – Катланово, во водите на реката Пчиња, бил пронајден починат С.П.(73) од Катланово, кој бил пријавен дека се оддалечил од дома на 20.01.2021.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција..

Latest News

Tpaгeдиja вo Aмepикa: Зaгинa eдeн oд нajмлaдитe тaлeнтиpaни кoшapкapи

Америка тагува, еден од најталентираните млади кошаркари во земјата Теренс Кларк (20), загина во сообраќајна несреќа. Трагичната вест ја соопшти...

More Articles Like This