Хpватска пoвтopнo ce тpece: Hoв зeмjoтpec кaj Пeтpињa во тeкoт нa нoќтa

Поврзано

- Advertisement -

Нов земјотрес ја потресе Хрватска во текот на ноќта. Земјотресот бил со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала.

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во 1 часот и 23 минути во околината на Петриња, објави хрватската сеизмолошка служба.

Епицентарот бил на 8 километри јужно од Петриња Интензитетот на земјотресот во епицентарот бил IV-V степени од скалата ЕМС.

Latest News

(Видео) Нов гаф на Бајден ги пomeша Сирија и Либија: „Тешко да се следи когo бомбapдиpaте кога бomбapдиpaте толку многу земји одеднаш“

Зборувајќи за можноста за соработка со Москва на самитот Г-7, американскиот претседател Џо Бајден беше збунет и помеша Либија...

More Articles Like This