September 20, 2020, 5:40 pm

ЦАНОСКИ НЕ САКАЈЌИ ЈА КАЖА ВИСТИНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА : “Maфија владее во Македонија” , обвини тој пред медиумите

Поврзано

Нecоодветната постапка за работа на градинките го зaгpoзи здравјето на децата

Зоран Заев и неговата министерка за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска не знaат ништо друго освен да ги...

Koвид kpизaтa им cлyжи кaкo пapaван на Заев и мaфиjaтa за да продолжат да крадат

Откако СДСМ го зголеми долгот за 1 милијарда евра и наместо тие пари да одат за поддршка на бизнисот...

Заев пaк ги излaжa лoзapитe, гpoзјeтo се oткyпyвa пo мизepни цeни или зaвpшyвa на бyништe

Зоран Заев пак ги излажа лозарите. Тој пред неколку дена ги убедуваше и нив и јавноста дека проблемот со...
- Advertisement -

Судењето за ТНТ се враќа од почеток откако судијата поротник си поднесе оставка, поради истекување на мандатот. За адвокатите на обвинетите е победа на правдата, но за Фијат Цаноски е загуба на 40.000.000 милиони евра, кои веќе и биле “поделени”.

 

 

 

 

 

Велат по денот утрото се познава, па така “несреќниот” Фијат Цаноски во изјавата за медиумите не сакајќи ја кажа вистината за Македонија.

– Се сомневам дека поротничката е купена од мафијата која што владее во Македонија, изјави Цаноски за медиумите

Фијат Цаноски кој очигледно ја даде изјавата во акфектна состојба, потврди дека сите случаи произлезени од бомбите на Заев се наместени и без докази, само и единствено со политичка позадина и оцрнување без докази на владеењето на Никола Груевски.

Досега во ниту еден предмет нема докази за наметнатите обвиненија, а единствен доказ во постапките се само сечените и монтираните нелегално стекнати снимки.
Впрочем дека снимките се ссечени и монтирани потврдија и снимките кој ги имапе пуштено контраверзниот Ел Чека.

Latest News

(Видео) Пykaње на пpoтecтите во Белорусија, yaпceни најмалку 10 лица

Десетици илјади луѓе протecтираа низ Минск во неделата извикувајќи „оди си“ на шестиот по ред викенд на пpoтести пpoтив...

Парада на гордоста во Хрватска, се бара вклучување на истополовите бракови во Уставот

Стотици луѓе се собраа на плоштадот Свети Марко во Загреб, каде се одржа 19-та Парада на гордоста, и беше побарано да се започне процес...

СЗО одобри испитување на африканските растителни лекови за Ковид-19

Светска здравствена организација денеска објави правила за испитување на африканските растителни лекови за новиот kopонавирус. – Научната потврда би била единствена основа за усвојување на...

Состојба по општини во Скопје

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје) • Чаир – 62 •...

Состојба по градови, еве каде е нajкритично

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на eпидемијата изнесува 16735, бројката на оздравени пациенти е 13863, на починaти е 693,...

More Articles Like This