ЦВЕЌЕ ЗА ПРВАТА ДАМА НА ГРЦИЈА: Сопругата на Ципрас доби букет од Бектеши!

  • April 2, 2019
  • Коментари

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас, во Скопје пристигна заедно со својата партнерка, Бети Базиана.


Ципрас и Базиана утринава слетаа на скопскиот аеродром, придружени од министри во грчката Влада. Тие беа пречекани од министерката Радмила Шекеринска и министерот Крешник Бектеши, кој и подари букет цвеќе на првата дама на Грција.

Претходно «
Следно »