Цвијиќ: Нема алиби и оправдувања, титулата мора да заврши во Скопје!

Поврзано

Кирил Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров ја игра последната сезона во својата кариера, објави тој во интервју за...

Новак Ѓоковиќ го победи kopoнавиpусот

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена го победија смр тоносниот коронавирус, покажаа резултатите...

Бидејќи белите фигури го прават првиот потег, Австралиска корпорација шахот го смета за рacиcтичкa игра

Австралиската радиодифузна корпорација („ABC“) спроведе истрага во која заклучи дека шахот е расистичка игра. Анкетарите на корпорацијата ги прашаа...

Драгана Цвијиќ стана една од клучните алки во составот на Вардар на патот да ја освои својата прва и веројатно единствена титула во Лигата на шампионите. Македонскиот првак денеска славеше победа над Ростов со 25:19 во полуфиналето, а утре ќе се обиде да му се реваншира на Ѓер за поразот во финалето од минатата година.

„Не му дадовме никаква шанса на Ростов денека. Имавме предност од четири, пет погодоци во текот на речиси целиот натпревар. Кога не ни одеше во нападот, тука на сцена стапуваше одбраната. Ростов има голем број опции во нападот, но нашата одбрана беше феноменална вечерва. Среќна сум и горда на овие девојки, тие се заслужни што вечерва сум среќна“, изјави Цвијиќ.

За Цвијиќ ова ќе биде прво финале против Ѓер во дресот на Вардар.

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести