ЦЕЛА АТИНА ПРЕПЛАВЕНА СО ПОРАКИ: Младината повикува на анти-империјалистички протести!

  • January 24, 2019

„НЕ“ за договорот на Ципрас- Заев, за плановите на САД-НАТО-ЕУ, за иредентизам и национализам. „ДА“ за пријателство – солидарност и заедничка борба на народите“, пишува на паното што рано утринава осамна на Акропол.

Пораката против Договорот од Преспа, на две паноа на грчки и англиски јазик, била поставена од членови на Комунистичката партија и на подмладокот, јавува дописничка на МИА

Воедно, тие ги повикуваат граѓаните да учествуваат во анти-империјалистичките протести во Атина, Солун и Лариса, закажани за попладнево.

Претходно «
Следно »