ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА ПОД СНЕЖНА ОБВИВКА: Падна и првиот снег во Скопје – за утре најавени нови врнежи

  • December 17, 2018

Прогнозата на метеоролозите за вечерва се исполни.

Во моментов во повеќе градови низ Македонија вклучувајќи го и главниот град врне снег.

Според УХМР снег ќе врне и утре, а од среда и четврток не очекува стабилно и суво време со пониски утрински температури.

Претходно «
Следно »