ЦЕЛА ПЛАНЕТА ЗБОРУВА ЗА ОВА: Кој го бакна принцот Чарлс додека во солзи го погpeбуваше својот татко

Поврзано

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

Ceдyм лицa ги зaгyбиja живoтитe вo двe лaвини нa фpaнцycкитe Aлпи

Седум лица загинаа денеска во две лавини на француските Алпи, соопштија властите, кои вчера предупредија за нестабилност на снежните...

Папата Франциск со пoддpшкa зa oдpeкyвaњeтo oд интeлeктyaлнa coпcтвeнocт нaд вakцинитe

Папата Франциск го поддржа одрекувањето од интелектуална сопственост над вакцините против коронавирус, со што го поддржа и предлогот на...
- Advertisement -

Светот втор ден не престанува да зборува за погребот на принцот Филип.

Денеска во центарот на вниманието се принцезата Кејт и принцот Чарлс кој меѓу себе се снаа и свекор.
Имено папараците ја уловија Војвотката од Кембриџ како го бакнува во образ својот татко Чарлс додека ја напуштаа црквата во која се одржа опелото на починатиот негов татко.Фотографијата е направена во време кога на погребот присуствуваа само 30 членови на кралското семејство, а кралицата целиот свет ја виде како седи сама во црквата.

Latest News

Мајка пpиjaвилa вo пoлициja – oд дoмoт ce oддaлeчил нejзиниoт cин

Во текот на вчерашниот ден мајка од Куманово пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот син. Во СВР Куманово С.С.(55)...

More Articles Like This