Целиот конгрес сниман и прислyшkyван: Нова бomба – БУHT и во ОО Центар на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Не само Радмила Шекеринска, Владимир Митревски делегат на Општинската организација на СДСМ во Центар жестоко го критикувал раководството на партијата поради разрешувањето на Стојко Пауновски на вчерашниот конгрес на СДСМ.

Очигледно целиот затворен дел од конгресот на СДСМ  бил сниман со што „долната облека“ на целата партија излегува на виделина.

-Нека извини пред хиерархијата, хиерархијата е, меѓутоа ако хиерархијата тера да правам нешто што четири години сум го зборувал дека сум против тоа. Имајќи во предвид дека вработените не мора да идат на работа, што сме направиле? Од шупље во празно. Ве молам да се таа грешка колку што може исправи, поради тоа што да кажеме едно образложение пред луѓето, пред граѓаните дека нема да ги менуваме тие што навистина работат по словото на закон. А човекот работеше по словото на законот бидејќи го познавам долги години уште како претседател на општинската во Тетово, каде што за време на изборите, активности имав и ги знам луѓето

-Заев направи катастрофална грешка со тргањето на Стојко Пауновски

Еве што СДСМ мисли и говори во затворениот дел од конгресот. Сдсм врие.

Владимир Митревски делегат, ОК Центар- го разрешивте Стојко Пауновски зошто работеше според закон, тоа е катастрофална грешка
#реформивоСДСМ

Latest News

Затвopeник пронајден мpтов во затвopoт издризово

На 02.08.2021 во 09.50 часот во СВР Скопје, од Казнено-поправната установа Идризово било пријавено дека починал затвореникот Н.А.(31) од...

More Articles Like This