October 19, 2021, 4:19 pm

Целосен пpeкин на телефонските линии и интернетот во Куба

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денес во Куба се прекинати телефонските линии и Интернетот, објави Ројтерс, наведувајќи дека нема проблеми во снабдувањето со електрична енергија.

Сè се случи околу пладне по локално време, а корисниците наскоро започнаа да ги споделуваат вестите на социјалните мрежи.

Сепак, прекинот не траеше долго, па телефонските врски беа воспоставени по час и половина, а десет минути подоцна, Интернетот започна да работи .

Кубанската државна компанија за телекомуникации во соопштението вели дека станува збор за технички проблем што влијае на пристапот до Интернет.

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...

More Articles Like This