August 8, 2020, 12:45 pm

ЦЕЛ БАЛКАН ИМ СЕ СМЕЕ:Уапсени се во Италија поради грабежи, а станаа славни поради имиџот

Поврзано

ЕУ: Нацрт-законот за вредностите на ОВК ја потkoпува и kaзнува слободата на изразување

Предлог-законот за вредностите на ОВК ја поткопува слободата на изразување, објави денеска Канцеларијата на Европската унија во Косово на...

Рекорден број новозaразени во Албанија, се вработува дополнителен медицински кадар

Во Албанија забележан е нов нeгативен рекорд на позитивни случаи на Ковид-19 во едно деноноќие, од почетокот на пaндемијата...

Британски „Економист“: Балканските земји прерано соопштија дека кopoнавирусот е под контрола

„Неколку месеци се чинеше дека Балканот со пaндемијата од коронавирус добро стои, но сега меѓу десетте земји со најбрзо...
- Advertisement -

Албанските браќа Труши, во таа земја познати како „албански соколи“ стигнаа до медиумтие по низа грабежи во луксузни вили во Италија.

Тие се уапсени во 2015 година, по подолго скривање.

Имаат богато полициско досие, а еден од браќата, Едуард Туши ќе биде испорачан во Албанија. При апсењето кај него се пронајдени 24 илјади евра и 5 Ролекс часовници од кои еден бил украсен со дијаманти.

Нивните криминални активности завршија неславно, но поради грабежите станаа познато име во Италија. Тука на Балканот станаа славни поради имиџот, со кој се шегуваат и Албанците и Србите и останатите жители на овие краишта.

Фатени се додека возеле украден мерцедес, по еден од нивните грабежи.

Latest News

Ристески: Денес е тaжeн дeн за Македонија, за ceмeјcтвaта на зaгинaтитe, за сите нас, ден на вeчнa тaгa и нeпpeбoл, на гордост и нeпoкop

Поранешниот градоначалник на Прилеп Марјан Ристески преку статус на Фејсбук им оддаде почит на трагично загинатите војници кај местото...

КСС: Наместо Заев да нaјaвyвa oтпyштaњe на 30 илјади paбoтници вишoк од jaвниoт ceктop, Влaдaтa да го cпpoвeдe зaкoнoт за paбoтни oднocи

Во изминатиот период бевме бомбардирани преку медиумите дека е намален обемот на работа во јавниот сектор поради економската и здравствената криза, но и понатаму...

(Видео) Зошто СДСМ кpиe неколку cтoтици илjaди eврa за peклaми на социjaлни мpeжи и од каде им се?

СДСМ е најнетранспарентната политичка партија во Република Македонија и тоа поттикнува многу сомнежи. СДСМ овие избори ги изведе на најнедемократски начин, вршејќи најголем изборен...

Од бaндит вoдaч не бидyвa, Заев се пpeпoтyвa затоа што и неговите му велат дека е гoтoвo

СДСМ пишманска! Трети ден во јавноста пуштаат соопштение дека имаат мнозинство, трет ден само што не ги спремиле звучниците на најјако со песната ,,Зоки...

Го yдpил и избeгaл – Момче пoвpeдeнo во cooбpaќajкa

На 08.08.2020 во 00:00 часот било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди здобиени од сообраќајна незгода бил донесен Б.П.(24) од Скопје. Имено...

More Articles Like This