Цел регион се вакцинира, сите нарачуваат милионски количини, само Заев се радува на 8 илјади вакцини кои ги добива како донација

Поврзано

Пpeтceдaтeлoт Пендаровски на oнлajн кoнфepeнциja нa Aтлaнтcкиoт клyб нa Бугapија

Во Софија денеска се одржува конференцијата „Ние сме пред иднината: Подготовки за НАТО 2030“. На учесниците на форумот ќе...

Заев по изјавата на Седат Пекер треба да се повика на информативен разговор во cyд и да одговори за издадените 214 пасоши на нapkо...

„Изјавата на Седат Пекер јасно укажува оваа криминална мафија се случи во време во која што на власт е...

„Македонија да добие датум за преговори со ЕУ, првин треба Заев да се тргне од преговарачката маса, тој ги создаде сите ппоблеми со кои...

„Овие промени кои што се случуваат во ВМРО-ДПМНЕ не се новина, веќе повеќе време во изминатиот период ние имаме...
- Advertisement -

Само денес починаа 21 лица од КОВИД 19. Тоа се 21 семејства завиени во црно. Тоа се 21 лице чии животи можеа да бидат спасени, ако Заев и Филипче набавеа вакцини навраме, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

-Цел регион се вакцинира, сите нарачуваат милионски количини, само Заев се радува на 8 илјади вакцини кои ги добива како донација, наместо да се фати за работа и да набави вакцини за сите. Секој поминат ден без вакцини е уште еден ден на загубени човечки кои можеле да бидат спасени. Стоилковиќ рече дека се достапни 90.000 кинески вакцини на владата за брза имплементација. Зошто до сега владата и Филипче не преземаче никакви активности за набавка на вакцините? Прашуваат од опозицијата.

Заев и Филипче мора да одговараат за тоа што до сега ја лажеа јавноста дека вакцините само што не стигнале. Вакцини нема, додека сите во регионот се вакцинираат. Срамота, додаваат од таму.

Latest News

И претседателот Стево Пендаровски се фотографирал со Камбер Идризи

И претседателот Стево Пендаровски, помеѓу останатите политичари од владејачката партија, се фотографирал со вчера убиениот Камбер Идризи, кој беше...

More Articles Like This