ЦЕЦА ГО ПРЕКИНА ЗАВЕТОТ НА МОЛЧЕЊЕ: Проговори за врската на Ѓинѓиќ и Аркан

Поврзано

(Фото) ГИ НАПОЛНИ ЛИ ГАЌИТЕ? Красимир Каракачанов на вoeна вeжба

Бугарскиот министер за одбрана Красимир Каракачанов е фотографиран додека бил учесник на вoeна вежба.

ПОРАДИ ЗГОЛЕМЕН ПРИЛИВ НА МИГPAНТИ: Словенија распореди полиција на границата со Хрватска

Словенија распореди повеќе од илјада полицајци на границата со Хрватска, заради зголемениот прилив на илeгални мигранти, кои минуваат...

СЕ ЗАТВАРААТ ПРИВРЕМЕНИТЕ БОЛНИЦИ: Во Србија само еден пoчинат и 24 новозаразени во последното деноноќие

Во Србија во последните 24 часа забележан е еден cмртен случај од коронавирусот и 24 нови потврдeни случаи на...

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ реши да го прекине заветот на молчење и после 18 години да раскаже се за пријателството меѓу Жељко Ражнатовиќ и Зоран Ѓинѓиќ.

%d1%86%d0%b5%d1%86%d0%b0-520x351

Таа за српски Курир раскажала дека нејзиниот покоен сопруг Аркан му помогнал на покојниот премиер Зоран Ѓинѓиќ да го спаси животот така штои го префрил во Црна Гора 1999 година, во време на бомбардирањето на Србија.

Цеца навела дека Ѓинѓиќ и Аркан биле пријатели уште од времето додека убиениот премиер студирал во Германија.

-Вистина  е дека  мојот покоен сопруг му помогнал на Ѓинѓиќ да се засолни во Црна Гора. Зоран и Жељко биле пријатели уште од времето кога Ѓинѓиќ студирал во Германија. Во прилог на нивното долгогодишно пријателство можеби најдобро говори фактот што на денот кога мојот маж беше убиен, меѓу првите во нашата куќа дојдоа Зоран и Ружица. Тој човек иако беше во опозиција дојде да му упати последен поздрав на својот пријател. Беше храбар, имаше став – рекла Цеца

Аркановата вдовица мисли дека надлежните останале должни во врска со позадината на убиството на премиерот.

-Сметам дека позадината на атентатот на премиерот треба да ја утврдува обвинителството и надлежните државни институции, но исто така и очекувам конечно да се најдат убијците на претседателот на српската влада, како и оние кои го наредиле убиството на мојот сопруг- рекла Цеца.

Актуелно

НЕ СЕ 67 ТУКУ 76 НОЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Дури 52 се од Скопје!

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 885 тестирања, а регистрирани се 76 нови случаи...

И КАТИЦА ПРОПЕА: Се менувал член во законот за Заев да добие ослободителна пресуда за „Поткуп“, обвинителката во целост се согласува завршните зборови на...

Екс обвинителката Катица Јанева во заршните зборови за случајот рекет ги покажа своите гласовни способности и пропеа изнесувајќи низа на скандалозни тврдења. Јанева во своето...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

Повеќе вести