ЦЕЦА ГО ЧЕКАШЕ ПУТИН: Српскат фолк дива го чекаше Путин пред храмот Св.Сава заедно со 80.000 Срби

  • January 17, 2019

Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска е во посета на Србија. По слетувањето на белградскиот аеродром го дочека претседателот на Србија, Александар Вучиќ. Околу 16 часот на плоштадот кај хотелот „Москва“ се собра голем број на граѓани од цела Србија, кои во знак на поддршка потоа пристигнале пред храмот „Свети Сава“, кој Путин исто така попладнево го посети.

Кај храмот, измеѓу останатите, се појавила и пејачката Светлана Цеца Ражњатовиќ, која дошла да го поздрави Путин.

Претходно «
Следно »