ЦЕЦА НЕМА ДА СЕ ШТЕДИ: За својата идна снаа нарачала венчаница од Париз!

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Светлана Цеца Ражнатовиќ започнала со подготовките на свадбата на својот син Вељко Ражнатовиќ, кој на лето ќе се жени со Богдана Родиќ, пренесуваат српските медиуми.

Свадбата ќе биде традиционална, па младоженецот ќе пyкa во јаболко.

Како што пишуваат медиумите во регионот, Вељко ќе оди по невестата во нејзиниот дом во Тител каде ќе ги испочитува сите обичаи за да ја добие раката на Богдана, ќе направи исто како неговиот татко пред 24 години кога пристигнал по Цеца.

Свадбата и прославата ќе бидат во Белград, а наводно Цеца за својата идна снаа нарачала венчаница од Париз.

На прославата ќе бидат поканети околу 500 гости.

„Цеца е жена која ги почитува обичаите и традициите. Свадбата на синот за неа е најголема прослава и сака се да помине во најдобар ред. Деталите ги средуваат идните младоженци, а таа е тука да помогне. Ја одбраа и локацијата, а тоа ќе биде еден хотелот на Нов Белград каде што Вељко славеше полнолетство“ вели извор и додава дека Цеца нeмa да се штеди.

„Цеца се одлучи за најскапото мени, таа ќе плати 75 евра по личност. Нејзина желба е да има храна за сечиј вкус, па на менито ќе има традиционална српска храна, но и риба, посна храна, овошје, печено месо….Исто важи и за пиeњeтo. Салата ќе биде посебно декорирана, масата, столовите, цвеќето ќе бидат декорирани со иницијалите на Вељко и Богдана, а на средина на салата ќе има видео бим на кој ќе се пушти краток филм за Вељко и Богдана. Како стојат работите, Цеца најверојатно ќе се pacплаче, но сигурно ќе запее“ вели изворот.

Семејството Ражнатовиќ не било достапно да ги прокоментира овие пишувања.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести