October 29, 2020, 12:37 pm

Цеца: „Не ми е должност да го воспитувам внукот“

Поврзано

КОГА ВОДИТЕЛКА ТРЕБА ДА ПРОЧИТА МЕНХЕНГЛАДБАХ

Не дека е лесно за водителка што првпат во живот го среќава клубот Борусија Менхенгдладбах и треба да го...

ГРАЃАНИТЕ ЌЕ ОСТАНАТ БЕЗ ТЕЛЕВИЗИЈА СРЕДЕ КОВИД КРИЗА АКО ВЛАСТА ИЛИ УСТАВНИОТ СУД НЕ ГО РЕШАТ ПPOБЛЕМОТ СО ЗАКОНОТ ЗА МЕДИУМИ, ПРЕДУПPEДУВААТ ОПEPAТОРИТЕ

Здружението на ИКТ при Стопанската комора на Македонија, каде што членуваат сите оператори, предупредува дека сè уште не е...

На листата на Haјлоши фотошоп фотографии во светот, се најде и таа- Јелена Кapлеуша

Сите понекогаш користат филтри на социјалните мрежи за да изгледаат најдобро на своите фотографии, но понекогаш желбата за добра...
- Advertisement -

Цеца Ражнатовиќ ужива во новата улога на баба, а откако го доби внукот Жељко на нејзината среќа и нема крај.

Таа истакна не е нејзина работа да го воспита внукот Жељко, туку да го разгали, а како што вели тешкиот период на самохран родител го поминала со помош на нејзината сестра Лидија.

„Сите ние правиме грешки, а секој нормален родител се труди да ги надмине тие грешки….Се тоа е лесно, некои грешки лесно ги поминуваш, некои, на некои се сопнуваш….Пак ќе кажам, се тоа е за луѓето, и патемен човек од своите грешки знае да извлече некоја поука, а моите деца правеа грешки, исто како и децата на нивната возраст. Така да, тие грешки не се непоправливи. Тоа се оние тинејџерски грешки и тоа е сосема нормално. Се тоа е толерантно, но проблемот е ако на некој му укажуваш на грешките кои можеби ќе го чинат многу повеќе од една опомена, настанува проблем кога ќе повторува една иста грешка и никако да се извлече од калта, но навистина постојат луѓе кои се образовани и советуваат….Постојат психолози кои можеби ќе го решат психичкиот проблем..Тоа во светот функционира со години и не е срамота“ вели пејачката.

Таа додава дека некој модел на однесување и воспитување секогаш потекнува од дома и дека често си велела дека нема да биде престорга со семејството.

Latest News

Златко Марин оди во изолaциja

Градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин е во домашна изолација, откако во текот на вчерашниот ден генералниот секретар, Владимир...

Hивoaтa нa peкитe пoд и oкoлy oктoмвpиcкиoт пpoceк

Нивоата на реките низ земјава не бележат позначителни промени во однос на вчерашните вредности. Како што покажуваат денешните хидролошки мерења, и натаму нивото на...

ПOCTИГНАТ „БУГАРСКИ“ KOMПPOМИС ВО БРИСЕЛ: Македонија ќе мopa да ги „пpизнae“ бугарските корени на јазикот и идентитетот

Бриселски Политико утринава, повикувајќи се на дипломатски извор, кусо објави дека на вчерашниот состанок на амбасадорите на ЕУ во Брисел наводно бил постигнат некаков,...

Peномираниот Фopин полиcи: Heпростлив е moлкот на САД околу зakaните на Бугарија кон С. Македонија

Фокусот на Администрацијата на Трамп на решавање економски прашања на Балканот и замижувањето кон политичките, придонесе за влошување на односите меѓу некои земји уште...

КОГА ВОДИТЕЛКА ТРЕБА ДА ПРОЧИТА МЕНХЕНГЛАДБАХ

Не дека е лесно за водителка што првпат во живот го среќава клубот Борусија Менхенгдладбах и треба да го прочита во спортски вести, ама...

More Articles Like This