September 30, 2020, 11:45 am

Цеца оперирана во најстрога тајност: „Не ми личеше на годините“

Поврзано

(Видео) Пaнки конечно се огласи за вмешаноста во мрежа која kpaдела податоци од банкомати

Пред само неколку месеци во јавноста се прошири веста дека Сашо Каимовски Панки бил уапceн на граничниот премин Евзони...

(Фото) Живее во вила со базен, но во дворот пече пиперки- оваа српска пејачка лежи на пари, но ајвар не сака да купи и...

Пејачката Сека Алексиќ ужива со семејството во нејзиниот дом во Стара Пазова. Сека своето слободно време го поминува дома, каде...

(Фото) Наум Петрески го промени имиџот: Пушти долга коса

Несомнено, Наум Петрески важи за еден од најпознатите македонски фолк пејачи. Настапувал на речиси сите фестивали во Македонија и...
- Advertisement -

Светлана Цеца Ражнатовиќ долго размислувала за намалување на градите, а оваа интервенција чувана во стога тајност ја направила пред две недели.

Цеца никогаш не криела дека по хирушки пат ги зголемила градите. Таа смета дека жената треба да прави за себе што ја прави среќна и задоволна и секако во граници на нормалното.

Кон крај на јануари посетила една клиника каде што операцијата е направена а таа се чуствувала добро Драстично ги намалила градите и ќе биде изненадување кога ќе се појави во јавноста.

Едноставно дојде врема за промена. Сакав поинаква естетика, промена на визуелниот идентитет и нешто што е во склад со трндовите, и искрено кажано, и со мојата возраст. Интервенцијата не е комплицирана, многу брзо закрепнав, се чуствувам одлично и баш вака сакав да изгледам“, рекла Цеца.

Latest News

Царовска: Ќе има падови и проблеми на платформата,

Министерката за образование и наука Мила Царовска на денешната прес-конференција истакна дека речиси се е подготвено за почеток на...

Шилегов го претвора Драчево во депонија, сите хаварисани возила од Скопје ќе завршат во населбата

Градоначалникот Петре Шилегов дефакто ја претвора населбата Дрчево во депонија за метал, отпад на Град Скопје. Попладнево Советот на Град Скопје донесе одлука за...

(Видео) Пендаровски станува првиот претседател што го прекршил уставот

Претседателот на Македонија Стево Пендаровски ќе стане првиот претседател на држава кој носел противуставни одлуки откако ја загуби поддршката од опозицијата во Собранието. Пратеникот Антонио...

Убиј и изеди: Трамп и Бајден очи во очи ― „тотална катастрофа“ на американската демократија

Првата претседателска дебата, на кандидатите за Претседател на САД Доналд Трамп и Џо Бајден беше сосема различна од другите и од сите до...

Средношколците ќе ја бојкотираат наставата

Од Сојузот на средношколци денеска соопштија дека Владата не го пригатила нивното најважно барање, учебната година да започне со комбиниран модел на настава, истакнувајќи...

More Articles Like This