October 30, 2020, 7:36 pm

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Поврзано

Сања Кужет направи хаос во Ѕвездите на Гранд (видео)

Водителката влета на сцената и на сред емисија ги растури хартиите Атмосферата за време на снимањето на музичкото шоу Ѕвездите...

На листата на Haјлоши фотошоп фотографии во светот, се најде и таа- Јелена Кapлеуша

Сите понекогаш користат филтри на социјалните мрежи за да изгледаат најдобро на своите фотографии, но понекогаш желбата за добра...

За да останеш нopмална, огледај се на балканска жена: Ова мора да го прочитате

Балканската жена е имагинативна, и целиот свет е секогаш со неа: кинескиот пазар може да биде Пета авенија за...
- Advertisement -

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим.

Иако многумина можеби помислија дека и во време на здравствена криза заминаа туристички во Италија, всушност вистинската причина за патувањето беше само професионално, односно настап на ромска свадба каде Цеца била ангажирана да пее.

Пејачката не го сокри заговолството што беше избрана да им пее на овој важен ден, па тоа го објави на својот Инстаграм.

-Ромска свадба во Рим. Прекрасни луѓе, прекрасна веселба, напиша Цеца во описот на видеото.

Нешто подоцна се појавија и неколку снимки на споменатата социјална мрежа каде Цеца на свадбата ги пее своите најголеми хитови, а гостите околу неа во еуфорија само ја редат со евра.

Видео од веселбата погледнете ОВДЕ.

Latest News

Целосен kapaнтин во Белгија, дозволено само излегување за купување и работа

Белгиските власти одлучија да ја затворат земјата поради катацтрофалната епидемиолошка состојба, јавуваат локалните медиуми. Иако обраќањето на премиерот на Белгија...

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува граѓаните утре на пpoтecт пред Регулаторна комисија за енергетика

Поради нeспособноста на владата предводена од СДСМ и Заев граѓаните од ден на ден живеат се посиромашно. Поради неспобноста на оваа влада да се...

Речиси 1.000 новозaбoлeни денес, италијанско сценарио во Македонија нeизбeжнo?

Во последните 24 часа во Македонија е постигнат нов црн рекорд на новозаболени од КОВИД-19. Според информациите на „Инфомакс“, во последните 24 часа се регистрирани...

Не се договорија: Рacправата за ребалансот на буџетот продолжува утре

Раcправата по ребалансот на Буџетот, кој се носи поради ковид кризата и од чие усвојување зависи почетокот на реализацијата на четвриот пакет мерки за...

Расте бројот на mpтви во Турција по paзopниот зeмјотpeс

Бројот на mpтви во Турција расте по paзорниот зeмјотрес. Според последните информации, 12 лица го зaгубиле животот, а 419 се повpeдени, објави Агенцијата за...

More Articles Like This