Ципрас и 3аев на одмор на Халкидики

Поранешниот премиер Алексис Ципрас во денешното интервју за ТВ21 откри дека премиерот Зоран Заев ќе му биде гостин за време на летниот одмор што ќе го помине на Халкидики.

Лидерот на СИРИЗА рече дека двајцата протагонисти на Преспанскиот договор таму ќе ја имаат следната средба, на која ќе евоцираат спомени.

– Знам дека го поминува одморот на Халкидики и се договоривме годинава да се сретнеме порелаксирано. Веројатно и да се потсетиме на тешките моменти и да поразговараме за иднината , затоа што колку што постигнавме досега, да постигнеме уште повеќе во иднина – рече Ципрас.