January 25, 2021, 7:28 am

ЦРЕП МУРТИНСКИ: Ти можеш да побегнеш во Ватикан, но Муртино од тебе не може никако!

Поврзано

(Видео) Милошeвcки: 27 април „fаlsе flag“ нaпaд – македонското пaлeњe на Pajхштагот

Кои се луѓето кои се кријат зад 27 април, која е организацијата која стои зад 27 април и кој...

Тешки муабети: 27 април и случувањето околу тој ден

Темата на вечерашната емисија на „Тешки муабети“ е случувањата околу 27 април. Љупчо Палевски: 27 Април е случување кое...

Axмeти: Пpaшањето со Бугapија ќе се peши напpoлет, за 20 години ниту eднaш не ce paзочарав од EУ и HAТО

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети изјави дека оваа пролет, ќе се излезе од ќор-сокакот и проблемот со Бугарија ќе...
- Advertisement -

Ватикан важи за едно од местата со најстроги протоколи на однесување во светот. На сите официјални настани поканетите гости однапред се информираат за начинот на однесување но и облеката која треба да ја носат.
Zaev_Vatikan-CREP
Овој пат при чинот на прогласување за светица на Мајка Тереза сите присутни беа информирани задолжително да носат темно одело и темна вратоврска.

Но, тоа не важи за Заев кој на сред церемонијата го соблече платото и едноставно двоеше и бил приметлив за сите останати. Ваквото кршење на строгите правила не го направија ниту гостите поканети од понизок ранг.

Latest News

(Видео) Милошeвcки: 27 април „fаlsе flag“ нaпaд – македонското пaлeњe на Pajхштагот

Кои се луѓето кои се кријат зад 27 април, која е организацијата која стои зад 27 април и кој...

More Articles Like This