February 28, 2021, 2:10 am

Црна Гора денес ќе добие нова Влада

Поврзано

Зa пpвпaт oд Втората cвeтcкa вojнa: Bo Црна Гора има пoвeќe cmpтни cлyчaи oткoлкy poдeни бeбињa

За првпат од Втората светска војна наваму, откако постои статистиката за Црна Гора, во оваа земја се евидентирани повеќе...

Вучиќ шokиpaн oд идejaтa нa ЕУ зa koвид пacoши: “Кoj cмee нeкoмy дa мy гo oгpaничи пpaвoтo нa движeњe?”

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека е шокиран од идејата на европските лидери за воведување ковид пасоши во...

Вучиќ ќe дoниpa 10.000 вakцини нa БиХ

Според веродостојни информации на „Аваз“, Србија, откако им помогна на земјите од регионот, ќе донира 10.000 дози вакцини од...
- Advertisement -

Мандатарот на новата црногорска Влада, Здравко Кривокапиќ, денеска ќе го претстави конечниот предлог за состав на 42-та Влада на Црна Гора, соопшти Граѓанското движење УРА.

Како што се наведува оттаму, прес-конференцијата ќе се одржи на пладне во Подгорица.

Кривокапиќ претходно најави дека програмата и предлогот за состав на новата влада ќе ги достави до Собранието до петок, 27 ноември, а седницата на која пратениците ќе се изјаснат за неа е закажана за 2 декември.

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...

More Articles Like This